poniedziałek, 16 listopada 2015

16. SIOSTRY NA LATO (M.A.Monroe)

Tytuł: Siostry na lato

Autor: Mary Alice Monroe

Gatunek: : Literatura kobieca

Powieść amerykańska

Ilość stron: 406

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Dobiegająca osiemdziesiątki Marietta Muir postanawia zaprosić na swoje urodziny trzy swoje dorosłe już wnuczki: szaloną Carson, uporządkowaną i podporządkowaną matce Harper oraz "mamuśkę" Dorę. Każda z nich to inny żywioł, gdyż są to siostry przyrodnie. Jako dzieci co roku spędzały wakacje u Buni (jak pieszczotliwie nazywają Mariettę), teraz ich więzi rozluźniły się. Bunia marzy, aby siostry znowu stały się jednością, dlatego zaprasza je nie tylko na swoje przyjęcie urodzinowe, ale proponuje im spędzenie całego lata w Morskiej Bryzie- swojej letniej posiadłości.

Główną bohaterką "Sióstr na lato" jest Carson. Jako pierwsza przyjeżdża na wakacje i podejmuje tu nawet pracę w barze. Nikt nie zna jej wstydliwego sekretu. Otóż Carson jest o krok od alkoholizmu, z tego zresztą powodu zwolniono ją z pracy w Los Angeles. Podczas wakacji poznaje tu mężczyzn lub spotyka znajomych z dzieciństwa oraz zaprzyjaźnia się z delfinem.

Łatwa, lekka, przyjemna lektura. Czytadełko na ponury dzień, może taki jak dziś. Niestety nie jest to książka dla mnie. Zmęczyła mnie swoją przewidywalnością.

Jedyną postacią nadającą smaczek całej powieści jest dla mnie- Lucille, niegdyś pokojówka, a dziś towarzyszka (kucharka, sprzątaczka) Marietty.

Myślę, że nie skuszę się na ciąg dalszy tej opowieści, ale dla zainteresowanych  

Cykl MORSKA BRYZA to:

  • Siostry na lato Tom I (Carson)
  • Letni wiatr Tom II
  • Schyłek lata Tom III