niedziela, 17 lipca 2016

82. FEBLIK (M. Musierowicz) [52/2016]

Tytuł: Feblik

Autor: Małgorzata Musierowicz

Gatunek: Powieść młodzieżowa

Powieść polska

Ilość stron: 256

Wydawnictwo: Akapit Press

Rok wydania: 2015

Seria: Jeżycjada Tom 21


Akcja tej części jakże popularnej Jeżycjady toczy się w wakacje. Bohaterem, który tym razem wysuwa się na plan pierwszy jest- Ignacy Grzegorz i jego rozterki uczuciowe. Ciągle nie może zapomnieć o Magdusi, ale na jego drodze pojawia się Agnieszka, koleżanka z czasów szkolnych.

" Dopiero, kiedy wpadł i obsypał jej kolana wiśniami, Aga go poznała - po uszach.
Ignacy Grzegorz Stryba!
On zawsze od nich zaczynał się rumienić.
Poza tym zmienił się nie do poznania.
Zmężniał.
Wyprzystojniał!
Urósł! "

Seniorzy rodu Borejków wraz z najstarszą córką Gabrysią, spędzają wakacje u Patrycji (Pulpecji). Natomiast w ich mieszkaniu w Poznaniu trwa remont, którym zajmuje się tata Ignacego. Również zapracowana ciotka Ida ze swoim mężem Markiem, spędza wakacje gdzieś w pobliżu i nawet ma zamiar kupić jakiś stary zaniedbany domek, od czego odwodzi ją mailowo Gabriela po konsultacji z Florkiem (mężem Patrycji). Gdzieś w tle akcji kwitnie uczucie Józinka do miejscowej dziewczyny- Doroty.

A Ignaś coraz to bardziej zagłębia się w problemy domowe Agnieszki, a jego zaangażowanie sprawia, że całkowicie zapomina o niefortunnym uczuciu do Magdusi. 

Myślę, że to kolejny udany tom Jeżycjady. Jeszcze w szkole podstawowej czytałam kilka tomów, ale zawsze nie po kolei. Aż w końcu kilka lat temu zabrałam się do tego porządnie i wypożyczyłam z biblioteki cały zestaw. Moją ulubioną częścią jest zdecydowanie "Pulpecja". Florian to w końcu ideał mężczyzny ;-)

A jak Wy oceniacie Jeżycjadę i jaka część jest Waszą ulubioną?