czwartek, 10 marca 2016

52. MAGICZNY OGRÓD (S.A.Allen) [22/2016]

Tytuł: Magiczny ogród

Autor: Sarah Addison Allen

Gatunek: Literatura kobieca

Powieść amerykańska

Ilość stron: 350

Wydawnictwo: Między Słowami- Znak


Claire Waverley to kobieta pochodzącą ze specyficznej rodziny. Kobiety z tego rodu posiadają niezwykłe talenty, które można by też nazwać darami. Claire to znakomita kucharka, która do każdego ze swoich wyśmienitych dań dodaje różnorakie kwiaty, które wpływają na doznania smakoszy. Odpowiedni dobór kwiatów sprawia, że ludzie są zadowoleni, dumni, a nawet prawdomówni. W kuchennych poczynaniach Claire jest dopingowana przez ciotkę Evanelle. Zwariowana staruszka również ma w sobie coś charakterystycznego, a mianowicie obdarowuje ludzi różnymi drobiazgami bo przeczucie tak jej rozkazuje.

Kiedy na progu domu Claire niespodziewanie pojawia się jej siostra Sydney wraz z córeczką Bay, akcja książki zaczyna się rozwijać. Bay jest ciekawa świata, ale jednocześnie zdaje sobie sprawę, że uciekła razem z mamą od taty, które je maltretował. Dawid- partner Sydney, stopniowo z dnia na dzień stawał się coraz bardziej agresywny i niebezpieczny. Sydney postanowiła uciec jak najdalej, nie pozostawiając po sobie śladów.

Siostry są nieco zagubione w swoich relacjach, ale powoli odbudowują siostrzaną więź. Sydney to kobieta otwarta na przyjaźnie z mężczyznami. Claire przeciwnie, nie chce mieć złamanego serca- dlatego obojętnie traktuje nowego sąsiada, niezwykle przystojnego Tylera. Jednak z czasem Sydney pomaga Claire przekonać się do męskiego towarzystwa.

Powieść nasączona jest magią, ale w odpowiednich ilościach. Czarodziejska jabłonka, która rzuca w ludzi jabłkami i sprawia, że śni się na jawie, to doskonały element pasujący do całej historii. Pokolenie kobiet, w którym każda z nich jest specyficzna i ma w sobie jakiś ukryty talent- który ujawnia nawet już kilkuletnia Bay, która chce uprawdopodobnić swój piękny sen...

Czy szczęśliwego zakończenia nie zakłóci wizyta byłego męża Sydney? Czy Claire odważy się na miłość? Przekonajcie się sami, czytając tą niezwykle ciepłą powieść :)