poniedziałek, 2 maja 2016

67. ZAPLĄTANI 68. ZAKRĘCENI (E.Chase) [37/38/2016]

Tytuł: cz.1 Zaplątani, cz.2 Zakręceni

Autor: Emma Chase

Gatunek: Literatura kobieca

Powieść amerykańska

Wydawnictwo: Filia

Rok wydania: 2015

Seria: Tangled

 

Zakręcona historia miłości Drew i Emmy. Pełna pasji, humoru, pożądania, ale także miłości, złości i zazdrości.

Cz.1 Zaplątani to historia Drew. Arogancki i pewny siebie uwodziciel, który nie ma zamiaru się ustatkować. Przystojny, czarujący bankier inwestycyjny, któremu nie oprze się żadna kobieta, ani żaden kontrahent. Niestety ostatnio gorzej mu się powodzi. Kobieta, która wpadła mu w oko nie chce się z nim umówić, a co gorsza staje się jego współpracownicą, która marzy o tym aby podebrać mu najlepszych klientów. Atmosfera staje się napięta. Drew czuje się zagrożony, a jednocześnie ta nowa- Kate fascynuje go coraz bardziej... Romans tej dwójki to tylko kwestia czasu. Ona w końcu rozstaje się ze swoim przynudnawym chłopakiem, a on od razu rzuca się na nią jak lew na antylopę. Czy jednak podrywacz może stać się z dnia na dzień wiernym partnerem jednej kobiety?

"Ona jest inna. Jest jak kostka Rubika. Czasami potrafi sfrustrować tak, że macie ochotę wywalić ją przez okno.

Słownictwo Drew nie jest górnolotne. Myśli przede wszystkim o seksie i ciągłym zaspokajaniu swoich potrzeb. To typowy macho, który w kółko nawija o jednym i tym samym. Czasami jednak jego wynurzenia, zabawne porównania i wspominki z przeszłości, rozbawiały mnie do łez. Chociaż nie jestem zwolenniczką Greya, ta powieść jednak w pewnym sensie przypadła mi do gustu. Pochłonęłam ją w dwa popołudnia i od razu zabrałam się za cz.2- Zakręceni. Pisana z punktu widzenia Emmy. Od razu czuje się tu kobiecą rękę. Emma od początku tej części jest smutna. Wróciła do swojego rodzinnego domu, po burzliwym rozstaniu z Drew. A doprowadziło do tego ogromne nieporozumienie. Drew posiadający ognisty charakter, dochodzi do mylnego wniosku, że Emma go zdradza, dlatego sam postanawia także ją zdradzić. Emma zastaje go w ich mieszkaniu na igraszkach z prostytutką i tak sypie się ich cały świat. Ona szuka pocieszenia u matki i dawnych znajomych, on popada w alkoholizm i pijacki smutek. Poplątanie z zawirowaniem to za mało powiedziane.

"Kiedy myślę o Drew, na usta cisną mi się dwa słowa: pasja i duma. Są w nim zakorzenione. Determinują to, kim jest. Kłótnie, praca, miłość- to dla niego to samo. Wkłada w nie tyle samo serca. Bez wahania, bez zastanowienia, działa na pełną parę."

Cz.2 bardziej przypadła mi do gustu, bo po prostu jest bardziej życiowa. Zniknęła seksualna sielanka, a pojawiły się kłopoty. Finał powieści jest łatwy do przewidzenia, jednak dla odstresowania warto sięgnąć po tą serię.

Przede mną teraz cz.3 i cz.4 czyli "Zniewoleni" i "Związani".