środa, 24 sierpnia 2016

85. SPRÓBUJMY JESZCZE RAZ (A. Glines) [55/2016]

 Tytuł: Spróbujmy jeszcze raz

Autor: Abbi Glines

Gatunek: Literatura kobieca / Powieść młodzieżowa

Powieść amerykańska

Ilość stron: 352

Wydawnictwo: Pascal

Rok wydania: 2014Długo się zastanawiałam jak podejść do recenzji tej książki. Z jednej strony historia Blair i Rusha urzeka, a z drugiej strony mamy tutaj oddech "Greya" za plecami...

Na początku powieści nie mogłam zorientować się w żadnym wątku. Po czasie uświadomiłam sobie, że z pewnością ta książka to część jakiejś serii i nie pomyliłam się. Na  LUBIMYCZYTAĆ.PL okazało się, że to seria "Rosemary Beach", a to jest część druga cyklu. Szybko jednak można domyślić się, że Rush i Blair łączy szczególna więź, która niestety została zniszczona. Dopiero pod koniec powieści cała smutna, gorzka prawda wychodzi na jaw.
Rush to syn gwiazdy rocka, dodajmy bogaty chłopak, który popołudnia spędza na polu golfowym. Blair natomiast to dziewczyna z przeszłością, o której wiemy niewiele, ale musi pracować, żeby zarobić na swoje utrzymanie. W dodatku okazuje się, że Blair jest w ciąży i nie wie jak sobie poradzi z całą tą sytuacją. Nie chce obciążać Rusha, a jednocześnie wie, że chłopak powinien się dowiedzieć, że zostanie ojcem. Poplątanie z zagmatwaniem. Powieść czyta się w miarę szybko i lekko, jednak sceny erotyczne mnie dobijały. Dziewczyna w ciąży, z chłopakiem, z którym nie chce być totalnie rzuca się na niego, a winę ciągle zrzuca na hormony... Kolejna powieść, która mogłaby być świetna, a jest średnia.

Ktoś czytał całą serię? Może inne części są lepsze? :)