piątek, 27 listopada 2015

19. DZIEWCZYNA Z PORCELANY (A.Olejnik)

Tytuł: Dziewczyna z porcelany

Autor: Agnieszka Olejnik

Gatunek: Literatura kobieca

Powieść polska

Ilość stron: 317

Wydawnictwo: Czwarta Strona


Główny bohater powieści to Michał. Pewny siebie i otwarty na wszelkie propozycje chłopak. Fotograf, model i student informatyki. Oddalony od swych rodziców i młodszego braciszka zupełnie nie przejmuje się tym, że wieź pomiędzy nimi gdzieś znikła... Dopiero tragiczny wypadek uświadomi mu jak niewiele wiedział o swoich najbliższych.

Gdzieś tam, w sąsiedztwie rodziców Michała, mieszka Zuza. Nieco tajemnicza, rudowłosa nauczycielka języka rosyjskiego. Co łączyło ją z ojcem Michała, a co połączy ją z Michałem?

Michał w obliczu tragicznej śmierci rodziców, musi całkowicie przewartościować i zmienić swoje dotychczasowe lekkie życie. W centrum jego uwagi odtąd znajduje się młodszy braciszek Tomek, dla którego chce poświęcić wszystko. Michał może nie jest wzorem opiekuna, ale stara się. Od samego początku nie widzi innego wyjścia jak zająć się bratem. W jego głowie w ogóle nie rodzą się pomysły typu...może komuś go oddam, podrzucę itp.

Tym co trochę przeszkadzało mi w powieści było za dużo śmierci. Najpierw rodzice Michała i Tomka, potem ich dziadek, aż w końcu ciotka. Na szczęście autorka nie rozpisywała się aż tak bardzo na temat pogrzebów.

Przepiękna opowieść o dojrzewaniu, o uczuciu młodszego mężczyzny do nieco starszej kobiety i o odpowiedzialności. Polecam bo warto :-)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz