wtorek, 5 stycznia 2016

30. SZUKAJĄC ALASKI (J.Green) [1/2016]

Tytuł: Szukając Alaski

Autor: John Green

Gatunek: Powieść młodzieżowa

Literatura amerykańska

Ilość stron: 266

Wydawnictwo: Znak

Miles opuszcza dom rodzinny i wyjeżdża do szkoły z internatem. Zdaje sobie sprawę z tego, że zmieni się całe jego życie. Jego hobby to zapamiętywanie ostatnich słów sławnych osób. Już pierwszego dnia Miles poznaje ekscentrycznego Pułkownika, który okaże się jego przewodnikiem po nowej szkole i zasadach w niej panujących. Fascynuje go też pewna dziewczyna- Alaska. W gronie jego nowych przyjaciół znajdzie się też Takumi oraz Lara.

Pierwsze miłości, możne nawet poważne związki. Picie alkoholu i palenie papierosów, oczywiście niedozwolone na terenie internatu. Numery czyli akcje, w większości wymyślane przez Alaskę, a dopracowywane przez Pułkownika. Lekkie, miłe, szkolne życie... ale czy aby na pewno?
Alaska wydaje się wyluzowaną dziewczyną, która wszystko ma w nosie i niczym się nie przejmuje. Kiedy jednak wychodzi na jaw, że jej mama przy niej zmarła, a ona obwinia się, że nie zadzwoniła po pomoc, przyjaciele zaczynają widzieć drugą, nostalgiczną naturę Alaski. Miles czyli Klucha (taki pseudonim nadał mu Pułkownik) jest zakochany w Alasce, ale spotyka się z Larą bo wydaje mu się, że Alaska jest dla niego nieosiągalna.

Powieść podzielona na dwie części: Przed i Po. Część Przed pełna jest zabawy, komicznych wpadek i radości. Część Po to część, w której nasi bohaterowie zrozumieją, że życie to ciężka walka.
 


 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz