wtorek, 22 marca 2016

NAJLEPSZE KRYMINAŁY

Nigdy nie byłam wielką fanką kryminałów i przyznaję się do tego bez bicia. Jednak czasami lubię zmienić coś w moim książkowym świecie i wtedy właśnie szukam jakiś ciekawych kąsków. Chciałabym Wam przedstawić kilka pozycji, które moim zdaniem zasługują na Waszą uwagę. Nie są to może jakieś krwiste i straszne powieści, ale na pewno wciągające i dające do myślenia...

  • 450 STRON Patrycja Gryciuk. Można by powiedzieć, że to trzy kryminały w jednym. Pisarka Wiktoria kontra pisarz Lars, a w tle zabójstwa, które dzieją się naprawdę. I jak tu domyślić się prawdy?
  • DZIEWCZYNA Z POCIĄGU Paula Hawkins. Historia Rachel, która udaje, że wszystko w jej życiu jest w porządku. Codziennie rano wsiada do pociągu i rusza w stronę swojego miejsca pracy... które straciła kilka miesięcy temu. Mimo, że jest alkoholiczką i coraz więcej osób uważa ją nawet za psychopatkę, Rachel coś dostrzega. Kobieta, którą codziennie obserwowała zza okien pociągu- znika. Czy ktoś ją skrzywdził?
  • CZERWONY TESTAMENT Ksawery de Montepin. Tak jak nie przepadam za książkami historycznymi- ta opowieść wciągnęła mnie totalnie. Zagadka ukryta w medalionach młodych spadkobierców hrabiego. Kto i dlaczego nie chce dopuścić do odnalezienia ogromnej fortuny?
  • ANI ŚLADU ELIZABETH Emma Healey. Ponad osiemdziesięcioletnia staruszka, która ciągle czegoś szuka, a wszyscy traktują ją jak stetryczałą wariatkę... Kobieta wie jednak, że w jej przeszłości zdarzyło się coś złego, coś co nie daje jej spokoju.
  • SERIA KRYMINAŁÓW TESS GERITSEN- CYKL Z JANE RIZZOLI I  MAURĄ ISLES, które do mnie przemawiają. Akurat medyczne opisy i zawiłości interesują mnie i sprawiają, że zagłębiam się w lekturę. 
Niestety zupełnie do mnie nie przemawiają książki Charlotte Link, którymi niektórzy wręcz się zachwycają i po które jest kolejka w bibliotece. Powieści tej autorki nudzą mnie i sprawiają, że zdarza mi się pomijać przydługie, niepotrzebne opisy. Nie jestem też fanką powieści Olgi Rudnickiej, które są dla mnie przerysowane.

 TOP EMPIK

A jaki jest Wasz kryminalny gust?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz