środa, 20 kwietnia 2016

62. PORADNIK OGRODNICZY (M.Latkowska) [32/2016]

Tytuł: Poradnik ogrodniczy. Porady pielęgnacyjne na każdy miesiąc

Autor: Monika Latkowska

Gatunek: Poradnik

Ilość stron: 280

Rok wydania: 2016

Wydawnictwo: MULTICO Oficyna Wydawnicza


Połowa kwietnia za nami, a pogoda średnia. Wszyscy działkowicze, ogrodnicy, rolnicy, sadownicy i każdy kto lubi grzebać w ziemi z niepokojem patrzą w niebo. Ostatni tydzień nie sprzyjał w pracach ogrodowych. Częste deszcze, wiatr i zimno zniechęcały do wychodzenia z domu, a co dopiero do jakichkolwiek prac na świeżym powietrzu. Mam nadzieję jednak, że to się zmieni. Czas na słoneczną pogodę i na urządzanie mojego i Waszego ogródka. Pomoże nam w tym książka "Poradnik ogrodniczy". Książka podzielona na dwanaście rozdziałów, zgodnych z dwunastoma miesiącami. Tak, tak moi drodzy nawet w styczniu można coś robić np. bielić drzewka.
Kwiecień plecień, to najwyższy czas żeby zasiać marchewkę, pietruszkę, koperek. Sadownicy mogą zacząć rozmnażać krzewy owocowe, autorka na rysunku dokładnie przedstawia w jaki sposób to zrobić.Wyjaśnione zostało również szczepienie drzew owocowych. Sama zresztą chciałabym tego spróbować, ale nie wiem czy wystarczy mi czasu i determinacji.
Miesiąc po miesiącu, od stycznia przygotowujemy się do siewu, dbania o nasze rośliny aż do zbiorów. Poradnik uzupełniają kolorowe ilustracje oraz czarno- białe rysunki, które krok po kroku objaśniają nam te trudniejsze zabiegi.
Polecam dla początkujących, jak i tych już zaprawionych w ogrodowym boju :)

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz