wtorek, 10 maja 2016

70. ZWIĄZANI (E.Chase) [40/2016]

Tytuł: Związani

Autor: Emma Chase

Gatunek: Literatura kobieca

Powieść amerykańska

Ilość stron: 364

Wydawnictwo: Filia

Rok wydania: 2016

Seria: Tangled

Kate i Drew przygotowują się do ślubu i wychowują dwuletniego synka Jamesa. Po urodzeniu dziecka, ich życie drastycznie się zmieniło. Mały potworek James w pierwszych miesiącach swojego życia nieźle dawał im do wiwatu. Kate stała się poniekąd kurą domową i popadła w lekką depresję, ale Drew szybko to zauważył i zaproponował, żeby szybko wróciła do pracy. Jako zgodna para dzielą się obowiązkami związanymi z opieką nad dzieckiem. Drew- ukochany wujek, dziś już wyrośniętej Mackenzie, miał przecież już jako takie doświadczenie w opiece nad dzieckiem.

Czwarta część wbrew pozorom nie skupia się na rodzinnej sielance. Otóż nasi bohaterowie wybierają się do Vegas na wieczory: kawalerski i panieński. Dzieci Drew i jego siostry zostają pod opieką dziadków. Rodzice mają zamiar szaleć. 

"Nasz następny przystanek? Vegas, kotki! I powód, dla którego nazywają je "Miastem Grzechu"."

Erotyczne masaże, niegrzeczne tańce, występy striptizerek i striptizerów. Powoli to wszystko przestaje kręcić Drew. Jest szaleńczo zazdrosny o Kate, a ona bawi się dość dobrze, bo zna granice. Dotąd było odwrotnie. Kate mogła podejrzewać Drew o "złe" zachowania, teraz sytuacja powoli się odwraca. Drew dorósł, zmądrzał i postawił wszystko na jedną kartę- trwały i szczery związek z Kate. Suto zakrapiany wieczór kawalerski sprawia jednak, że Drew traci głowę i następnego dnia rano pamięta jedynie chaotyczne urywki z nocy, kiedy to w klubie spotkał niesamowicie seksowną dziewczynę całkiem przypominającą Kate. A kiedy striptizerka Lily wychodzi z łazienki obok pokoju Drew, ten popada nieomal w obłęd...

W tle czwartej części rozgrywa się rodzinny dramat. Małżeństwo Aleksandry (siostry Drew) wisi na włosku. Ona i Steven nie mogą się dogadać, a ich córeczka Mackenzie obserwuje to wszystko z coraz większym niepokojem. 

Drew jednak panuje nad całą sytuację. Gdy opada kac i pamięć wraca, wszystkie zdarzenia układają się w logiczną całość i cała grupa przyjaciół wraca do domu, aby przeżyć ślub i wesele Drew i Kate.

Dobrnęłam do końca historii Drew i Kate. Szczerze jednak przyznaję, że miło mi się czytało tą opowieść. Historia pełna pasji, pożądani, ale także miłości i życiowych dylematów. Moim zdaniem o wiele lepsza niż trylogia "50 twarzy Greya", które na jakiś czas bardzo zniechęciło mnie do tego typu powieści.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz