wtorek, 13 września 2016

87. DZIEWCZYNA W WALIZCE ( R. Montes) [57/2016]

Tytuł: Dziewczyna w walizce

Autor: Raphael Montes

Gatunek: Kryminał

Powieść amerykańska

Ilość stron: 356

Rok wydania: 2016

Wydawnictwo: Filia

 

Powieść, która wciąga do tego stopnia, że nie musisz jeść, pić ani spać ;-)
A tak na poważnie to najlepsza przeczytana przeze mnie książka w tym roku. Porównania do "Zaginionej dziewczyny" czy innych powieści są tutaj zbyteczne. Autor stworzył istne dzieło. Wprost majstersztyk literatury kryminalnej, jednak mocno powiązanej z romansem.

Teo Avelar to dziwak. Platonicznie, a zarazem szaleńczo zakochany w trupie Gertrudy, starszej kobiety, będącej obiektem badań studentów medycyny. Cóż więcej można dodać... Teo mieszka ze sparaliżowaną matką i psem. Stroni od imprez i rówieśników. Jednak zmuszony przez matkę idzie na grilla do znajomych i tam poznaje dziewczynę Clarice, która od razu wpada mu w oko. Niestety... Teo owładnięty nowym uczuciem, pod wpływem wielkich emocji zaczyna ją śledzić. W środku nocy pomaga pijanej dziewczynie wrócić do domu. Ale ona nie jest taka naiwna i wie, że zainteresowanie Teo przekracza pewne granice.

" Wyglądasz na fajnego faceta. Ale jeśli chcesz mnie lepiej poznać, to ie w ten sposób. Tak postępują szaleńcy. Ludzie nadający się do zakładów psychiatrycznych i tym podobni."


 Przypadkowo Teo ogłusza dziewczynę i w porywie swego szaleństwa pakuje ją do dużej walizki (w gruncie rzeczy nie umiem sobie tego wyobrazić) i przetrzymuje w swoim mieszkaniu. Odurza ją lekami nasennymi. Następnie wywozi ją do znanego jej miejsca, gdzie często tworzyła scenariusze. I tym razem Teo wymagał, aby pracowała. Clarice zgadza się na wszystko bo po prostu nie ma wyjścia.

Plan Teo jest doskonały. Matka Clarice myśli, że on jest jej nowym chłopakiem i często miło konwersują przez telefon. Względny spokój zakłóca wtargnięcie "byłego" chłopaka Clarice- Breno. Teo jednak szybko usuwa go ze swojej drogi, jednak zmienia miejsce ich przebywania z uwagi na zainteresowanie całą sprawą policji. Tym razem "zakochani" przebywają na wyspie, gdzie po kilku dniach... role się odmieniają. Tak, tak. Tym razem to Clarice więzi Teo.

Jak kończy się ten "związek" ? Polecam fanom kryminałów i romansów, a także thrillerów. Autor stworzył doskonały koktajl, w którym niczego nie brakuje. Dzieło do przeczytania na raz :)

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz