piątek, 30 października 2015

SERIA DZIEWCZYNY NIE PŁACZĄ CZYLI SŁÓW KILKA O STEPHANIE PLUM

Seria dla mnie wyjątkowa bo zabawna. Owszem chwilami bywa dosadna, ktoś tam może zgorszyć się jakimś przekleństwem lub szeroką gamą nieco ekscentrycznych bohaterów, ale seria przezabawna.
Pokrótce bohaterowie to:
- Stephanie czyli Łowczyni nagród, inaczej poszukiwaczka przestępców, za których kaucje wpłaca jej kuzyn Vinnie. Dziewczyna, która nosi przy sobie broń choć nie potrafi się nią posługiwać. Opiekunka chomika o imieniu Rex.
- Joe Morelli glina, który przeważnie udaje, że nie widzi poczynań Stephanie bo inaczej musiałby ją wsadzić do więzienia na dożywocie. Mężczyzna poważnie zainteresowany Stephanie i właściciel psa Boba.
- Babcia Mazurowa znana z tego, że wywołuje skandale w domu pogrzebowym, tak jak jej wnuczka nie potrafi za bardzo posługiwać się bronią, ale próbuje.
- Lula to była prostytutka, która pomaga Stephanie w tropieniu przestępców, często ze słabym skutkiem
- Komandos czyli mężczyzna na widok, którego mdleją wszystkie kobiety. Przyjmuje najtrudniejsze zlecenia Vinniego i co chwilę ratuje Stephanie z tarapatów.
Każda część (w Polsce w sumie ukazało się ich już czternaście) to nowa przygoda. Myślę, że można je również czytać pojedynczo czy poza kolejnością. Jeśli ktoś chce dokładnie śledzić miłosne losy Stephanie polecam czytanie wszystkich części.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz