sobota, 2 stycznia 2016

28. MIŁOŚĆ I NIEPRZESPANE NOCE (N.Spalding)

Tytuł: Miłość i nieprzespane noce

Autor: Nick Spalding

Gatunek: Literatura kobieca

Powieść angielska

Ilość stron: 310

Wydawnictwo: MUZA


cz.1 Miłość z obu stron

cz.2 Miłość i nieprzespane noce

cz.3 Miłość... pod innym niebem

Laura i Jamie są szczęśliwym małżeństwem aż do... pierwszego kwietnia. Podczas rozmowy kwalifikacyjnej Laura próbuje zabłysnąć swoim intelektem i doświadczeniem w czekoladowej branży. Niestety w trakcie rozmowy wymiotuje wprost na swoich potencjalnych pracodawców.

" - Proszę mi wybaczyć, panowie.Nie potrafię wytłumaczyć, skąd się to wzięło. Wnoszę, że jestem chora.
Oczy Charlesa Lipmana się zwężają.
- Nie jest pani... w ciąży, prawda?- pyta ostrożnie.
Ja? W ciąży? Też mi głupie żarty!" 

Jamie na wieść o ciąży Laury głupieje i myśli, że to primaaprilisowy żart. Ciąża okazuje się jednak prawdą i na tą wybuchową parę czeka teraz wiele nowych obowiązków. Powoli przyzwyczajają się do myśli, że zostaną rodzicami. Organizują nawet dwa specjalne spotkania, na których ogłaszają radosną nowinę rodzinie Jamiego oraz swoim przyjaciołom. Kiedy badanie USG wykazuje, że będą mieli córeczkę, zaczynają rozmyślać nad różnorakimi imionami. Mistrzem w wymyślaniu niewiarygodnych imion zostaje Jamie.

" - A może Jacinda? To ładne imię.- Jacinda to tak naprawdę koszmarne imię, ale w tym momencie podpuszczanie Laury sprawia mi przyjemność [...]
- No to może coś troche bardziej oryginalnego. Może damy jej imię po jakimś ładnym miejscu?- Udaję, że intensywnie się skupiam. - Już wiem! Syria. To brzmi naprawdę odpowiednio." 

Dzień porodu to oczywiście masakra zarówno dla Laury, jak i dla Jamiego. Koniec końców dziecko dostaje imię SARA na cześć pieska babci Jamiego...

Powieść pisana z dwóch punktów widzenia- jako pamiętnik Laury oraz blog Jamiego. Moim zdaniem to świetny pomysł. Mamy do czynienia nie tylko z kolorowym, słodkim i miłym okresem ciąży. Laura ma chwile zwątpienia i zrezygnowania. Całość utrzymana w bardzo humorystycznym tonie, ale zdarzają się też smutniejsze momenty. Między innymi pobyt Sary w szpitalu i jej walka o życie. Akcja kończy się na pierwszych urodzinach Sary. Jamie i Laura trochę zagubili się w codziennym życiu i są ze sobą skłóceni, ale pierwsze kroki ich córeczki sprawiają, że oboje się wzruszają i godzą ze sobą.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz