wtorek, 29 marca 2016

56. NIESPODZIANKA NA 6 LITER (B.Spychalska- Granica) [26/2016]

Tytuł: Niespodzianka na 6 liter

Autor: Barbara Spychalska- Granica

Gatunek: Literatura kobieca

Powieść polska

Wydawnictwo: Zysk i S-KA

Ilość stron: 376

Rok wydania: 2015

 

Główna bohaterka powieści Magdalena to kobieta, która ma w sobie cechy każdej z nas. Lekko roztrzepana i czasami zaniedbująca domowe obowiązki, za to zawsze ma czas dla swojej suczki (którą nazywa psia) Luizy. Rozwódka- wspomina swoje dawne życie z lekkoduchem Jerzym, który ciągle tkwi w jej sercu.

Życie Magdy toczy się wokół spacerów z jej suczką Luizą, niestraszne im ulewy, zawieruchy, śniegi. Porządny spacer dla psi to podstawa. Podczas jednego z takich spacerów, Magda poznaje sympatycznego mężczyznę w zabawnej czerwonej czapce i dzieli się z nim... chlebem. Ostatnim chlebem upolowanym w osiedlowym sklepiku. Luiza od razu i bezwarunkowo akceptuje nowego znajomego i jego psa Maksa. Magda jest jednak sceptycznie do niego nastawiona, aż do ponownego spotkania, kiedy to Ben ( jak się okazuje tylko opiekun, a nie właściciel Maksa) oddaje jej pożyczoną połówkę chleba. Powoli Magda zaczyna otwierać swoje serce na nowe uczucie, choć Ben niestety wydaje się mężczyzną tajemniczym. Kilka spotkań, miłych chwil, a potem znika na kilka tygodni, nie dając znaku życia.

"Ben po sylwestrze dzwonił parę razy, obiecywał, że niedługo przyjedzie, ale nie powiedział kiedy, a ja nie pytałam. Wreszcie zamilkł, pozbawiając mnie złudzeń."

Najlepszą przyjaciółką Magdy jest Ewa. Żona poczciwego Stasinka- złotej rączki i matka dwójki dorastających dzieci, która czasem na wszystkiego dość i ucieka do mieszkania Magdy na lampkę wina, żeby się zresetować. Kobiety są sobie bardzo bliskie, nie widać między nimi żadnej zazdrości czy rywalizacji. To prawdziwa, silna więź.

I znowu kolejne upojne chwile z Benem, kończą się jak zwykle jego wyjazdem w nieznane. Jak na złość okazuje się, że Andrzej, były chłopak Magdy, daje jej do zrozumienia, że między nimi mogłoby być coś więcej niż tylko relacje pracownica- szef. Żeby tego było mało, na drodze Magdy pojawia się skruszony Jerzy, który myśli, że Magda nadal go kocha...

Magda to ja. Magda to Ty. Magda to każda z nas. Ma swoje wzloty i upadki. Z utęsknieniem czeka na sms-y od ukochanego mężczyzny. Z nostalgią wspomina swoje dzieciństwo i zabawy z nieżyjącym już ojcem. Z bólem serca przypomina sobie zdrady Jerzego. Z czułością patrzy na Andrzeja, obecnie swojego szefa, a kiedyś młodzieńczą miłość. 
Przepiękna opowieść o wyborach, miłości i o niespodziankach jakie mogą nas w życiu zaskoczyć :-)


 "- Naszym zdaniem to idealny facet dla ciebie."
Tylko który? A to już musicie doczytać sobie same! Polecam!

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz