piątek, 29 kwietnia 2016

66. TA DZIEWCZYNA (C. Hoover) [36/2016]

Tytuł: Ta dziewczyna

Autor: Colleen Hoover

Gatunek: Literatura młodzieżowa

Powieść amerykańska

Ilość stron: 342

Wydawnictwo: WAB

Rok wydania: 2016

Seria: Pułapka uczuć cz.3


Will i Layken nareszcie są razem. Wzięli ślub i właśnie wypoczywają podczas swojego miodowego miesiąca. Po wielu perypetiach i dramatycznych przeżyciach już nic nie stoi na przeszkodzie do ich szczęścia. Layken pragnie jednak, aby Will opowiedział jej dokładnie o swoich przeżyciach od dnia, w którym się poznali. Tak więc poznajemy całą historię z perspektywy Willa
 Zapewne wiele z was uzna, że to "odgrzewane kotlety", że autorka mogła postarać się o coś nowego. Jednak nie zniechęcajcie się. Opowieść Willa jest przeplatana niezwykle romantycznymi i namiętnymi chwilami młodych małżonków. 

 "Kocham ją. I wiem, że ona mnie kocha. I bez względu na to, co zdaniem Julii jest dla nas dobre, pragnę, żeby na mnie zaczekała. Powinniśmy być razem. Musimy być razem. Jeśli teraz jej nie zatrzymam i pozwolę odejść, będę tego żałował do końca życia."

Dochodzi nawet do kłótni, kiedy Layken dowiaduje się, że Will poszedł na randkę w ciemno i nawet całował się wtedy z inną dziewczyną. Ale teraz to wszystko jest przecież za nimi. A przed nimi przyszłość. Budowanie całkiem nowej rodziny i doświadczeń oraz pielęgnowanie tego co przekazali im zmarli rodzice, a przede wszystkim Julia- matka Lake.

Trochę zabrakło mi w tej części Kela i Cauldera. Miałam nadzieję, że autorka wspomni coś o trudach wychowywania tych nastoletnich pomysłowych chłopców. Cała akcja skupia się wokół opowieści Willa, ale nie można nic tej powieści zarzucić. Autorka tak łagodnie i delikatnie opisuje tą miłość i powstającą namiętność, że pogrążając się w tej lekturze, myślę, że każda z nas zamarzy by poznać właśnie takiego chłopaka jak Will. Opiekuńczego, zaradnego, troskliwego i wrażliwego. Ale Will to nie ciamajda i nieudacznik, to twardy zawodnik, który bierze życie za rogi i pokonuje trudności, które stawia przed nim życie.

Doskonałe zwieńczenie opowieści o niezwykle trudnej miłości. Nauczyciel zakochany w swojej uczennicy, która odwzajemnia jego uczucia. Przeszkody, które wydają się nie do pokonania, ustępują, jednak na ich miejscu pojawia się choroba matki Lake. Śmiertelna, nieuleczalna choroba. Zaledwie osiemnastoletnia Lake i dwudziestoletni Will mają za sobą taki bagaż doświadczeń, którym mogli by obdarzyć kilka osób, jednak nie poddają się i z uporem walczą o miłość. Walczą też o szczęśliwe dzieciństwo dla swoich młodszych braci, tak wcześnie osieroconych.

A na zakończenie słodka niespodzianka, ale nie mogę wszystkiego zdradzić. Choć zapewne domyślacie się, czym mogą nas zaskoczyć młodzi małżonkowie ;-)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz