poniedziałek, 15 lutego 2016

43. PŁOMIENNA NAMIĘTNOŚĆ (S.McKenzie) [13/2016]

Tytuł: Płomienna namiętność

Autor: Sophie McKenzie

Gatunek: Powieść dla młodzieży

Powieść angielska

Ilość stron: 260

Wydawnictwo: Akapit Press

Seria: River i Flynn Część 2


Dalsze losy bohaterów książki "Zawrót głowy". River, Emmi, Grace są na imprezie urodzinowej Alexa (Chłopaka Emmi). Kiedy tylko pojawia się Flynn dochodzi do kłótni między nim, a Alexem. Oczywiście River nie ma pojęcia o co poszło. W końcu Flynn przyznaje, że został oskarżony o kradzież torebki w kawiarni, w której pracuje. Przyjaciółki River ostrzegają ją przed Flynnem, który staje się coraz bardziej wybuchowy i agresywny... River postanawia okłamać swoją mamę, że będzie nocować u Emmi. Tymczasem Flynn i River spędzają czas w domu Jamesa, gdzie dostają "swój własny pokój". Kiedy prawda wychodzi na jaw, mama River jest wściekła.

mama River o Flynnie:

 " Może kiedy River przestanie cie utrzymywać, stracisz zainteresowanie jej osobą. Matka Emily mówiła, że jesteś doskonale znany z tego, ze lubisz brać od innych". 
Grace o Flynnie: 
"Twoja mama miała jednak rację. To znaczy chodzi mi o to, że Flynn jest bardzo humorzasty"

Nadchodzi dzień pierwszej Komunii Świętej siostrzyczki Flynna- Caitlin. Niestety podniosłą atmosferę uroczystości w kościele niszczy swoim wtargnięciem ojciec Flynna. Gdy tylko zbliża się do Caitlin, Flynn atakuje go i bije tak mocno, że aż czterech mężczyzn musi go powstrzymywać inaczej mógłby nawet zabić własnego ojca.

 Mama Flynna postanawia, że dla dobra wszystkich powinni wyjechać do Irlandii. River jest zrozpaczona, jednak rozważa całą sytuację i jednak chce żeby Flynn wyjechał z mamą i siostrami. Ma nadzieję, że nadal utrzymają kontakt, a dzięki pracy w Cafe Yazmina, którą ma rozpocząć- zarobi nawet na bilet do Irlandii. Rzeczywistość jest jednak inna. Flynn jest zazdrosny nawet przez telefon. River musi uważać i korzystać z telefonów innych osób gdyż w międzyczasie rodzice zakazali jej spotkań i kontaktów z Flynnem. Po telefonicznej kłótni z Flynnem, River wyjeżdża na cztery dni do taty i specjalnie nie zabiera ze sobą telefonu komórkowego. Chce aby Flynn się martwił... Gdy po powrocie do domu wychodzi na jaw pewne zdjęcie na fb Flynna, River idzie na imprezę z przyjaciółkami i bardzo głupio się tam zachowuje. Znowu się upija i nawet całuje się z Jamesem (chłopak Grace i kumpel Flynna) 
Co się wydarzy gdy Flynn niespodziewanie wróci z Irlandii? Czy River mu przebaczy wszystkie błędy i niedoskonałości jego charakteru? Zachęcam do lektury :-)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz