wtorek, 5 kwietnia 2016

58. UKŁAD (E.Kennedy) [28/2016]

Tytuł: Układ

Autor: Elle Kennedy

Gatunek: Literatura kobieca/ Literatura młodzieżowa

Powieść amerykańska

Ilość stron: 462

Wydawnictwo: Zysk i S-Ka

Rok wydania: 2015


Z okładki: Jedna z najchętniej czytanych powieści 2015 roku przez użytkowniczki największego portalu literackiego Goodreads.

Hannah Wells to przeciętna dziewczyna, która stara się zwrócić na siebie uwagę jednego ze szkolnych przystojniaków. Justin Kohl w końcu ją dostrzega, ale wtedy pojawia się Garrett...

Hannah to pilna uczennica i po raz kolejny otrzymuje piątkę z przedmiotu, którego większość grupy nie zaliczyła. Przebiegły Garrett postanawia wkręcić się do niej na korepetycje. początkowo Hannah nie ma zamiaru mu pomagać, ale w zamian on obiecuje jej pomoc w zdobyciu Justina. Jak się okazuje to Garrett zaczyna zauważać urodę i inteligencję Hannah, więc Justin już nie ma szans.

Powieść w pewien sposób mnie zawiodła. Chociaż ogólny zarys jest jak najbardziej przekonywujący. Zgwałcona w przeszłości Hannah boi się chodzić na imprezy, niby nie ma dużego doświadczenia z mężczyznami. Jednak kiedy Garrett zaczyna ją podrywać, Hannah staje się od razu wyzwoloną, frywolną dziewczyną i wręcz sama namawia Garretta na seks... Trochę to dla mnie zbyt przerysowane. W mojej opinii Garrett powinien stopniowo zdobywać Hannah i przy okazji sam zmieniać się na lepsze, co w ogólnym rozrachunku dzieje się na końcu powieści, jednak dla mnie mogłaby być ona o niebo lepsza bez tej erotycznej otoczki i chwilami niezbyt bogatego, łóżkowego słownictwa. 
O wiele bardziej przekonują mnie powieści Colleen Hoover.

2 komentarze:

  1. Raczej ja przeczytam, muszę wyrobić sobie własne zdanie o tej pozycji :D Pozdrawiam Pośredniczka

    OdpowiedzUsuń
  2. Wątek, o którym wspominasz rzeczywiście wydaje się przerysowany. Na chwilę obecną nie planuję tej historii. Pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń